F I R E F L Y

Liberty is for going to the library


Українські інваліди подорожують до Австралії.


За повідомленням М.Шишмінцева на сайті "Свет для незрячих", троє представників України з 1 по 12 листопада перебувають з візитом в далекій Австралії .

Але спершу вони стали лауреатами премії  "Гордість країни" у номінації "Сила духу". Володимир Турський, Юрій Войтюк і Олег Полозюк самотужки здійснили подорож до Індії, при цьому двоє з друзів - незрячі, а один з них пересувається у візку.

Докладніше про перебування українців в Австалії можна прочитати тут і тут ( з фото).

Побажаємо співвітчизникам плідної подорожі і будемо чекати подробиць та вражень, як мандрівники повернуться.


Открыть | Комментариев 2

Правовий захист інвалідів по зору: висновки конференції


anatoliisavchuk створив спільноту "Доступность общества", тож пропоную для неї цей матеріал, знайдений на сайті "Свет для незрячих".

Відкритий лист Президенту України В.А. Ющенко

 

Президенту України

Ющенку В.А.

 

Вельми шановний пане Президенте!

 

Невтішні висновки міжнародної конференції "Правовий захист інвалідів по зору в умовах формування громаданського суспільства" стосовно становища інвалідів по зору в Україні, викладені у резолюції від 28.05.08, змушують представників громадських організацій, які захищають права та інтереси інвалідів по зору, звернутися до Вас, шановний Вікторе Андрійовичу, а у Вашій особі до державної влади й усього суспільства, з проханням почути і підтримати людей з вадами зору у їхньому прагненні захистити свої права.

Читать дальше...Открыть | Комментариев 2

svitlo.com.ua - блог Михайла Шишмінцева


Мій сайт присвячений людям і технологіям, які допомогають незрячим одержати доступ до інформації (с) - пише автор у своєму  блозі.

Михайло відомий публікаціями у друкованих та інет-ЗМІ щодо надання рівного доступу до інформації користувачам з обмеженнями зору та слуху.

Перелік його публікацій можна знайти тут .

Там же можна ознайомитись з відкритим листом Президенту В.Ющенку щодо правового захисту інвалідів по зору, прийнятому на конференції з цієї теми.


Открыть | Комментариев 1

Фотоекспозиція листопада.


У листопаді Центр обслуговування користувачів з особливими потребами запрошує переглянути чудові світлини Софієвського парку, що на Уманщині.  Автор виставки - наш постійний читач, О.Лавінюков.

Всю експозидію можна подивитись тут


Открыть | Комментариев 2

Украинская блогосфера 2008Открыть

Креативний копіпастінг : звільни час для розваг


Отже, якщо ви зовсім не вмієти або не хочете створити власний інтелектуальний продукт, скористайтесь новими надходженнями у бібліотеку.

                                  9 CD-дисків з рефератами та курсовими за темами:

 • -сучасна нетрадиційна медицина, надання першої допомоги, комплексне очищення організму;
 • -культура, лінгвістика, краєзнавство, музика;
 • -безпека життєдіяльності;
 • -право, кріміналістика;
 • -економіка, банківська справ,фінанси, бухоблік і аудіт;
 • -менеджмент, маркетинг, реклама;
 • -промисловість, сільське господарство, агропромисловий комплекс, підприємництво, технології,

тощо


Открыть | Комментариев 1

27 жовтня - Міжнародний День шкільних бібліотек


Як відомо, в Україні Всеукраїнський день бібліотек святкують 30 вересня. Але шкільні бібліотеки в усьому світі мають свій особливий день – Міжнародний День Шкільних Бібліотек, який відзначається щорічно четвертого понеділка жовтня, починаючи з 1999 року. Мета цього свята – підкреслити ключову роль шкільних бібліотек у справі навчання та виховання дітей та привернути увагу суспільства до шкільних бібліотек.

Мій Центр вже другий рік співпрацює з загальноосвітньою школою № 11, яка спеціалізується на навчанні і вихованні дітей з порушеннями зору. Минулого року діти 6-7 класів були на екскурсії у бібліотеці, знайомилися з послугами Центру. Але графік навчання та реабілітації учнів дуже насичений, діти перебувають у школі до вечора, і тому цього року ми домовилися з бібліотекарем школи про зустріч щомісяця і постіне інформування дітей, вчителів і батьків щодо цікавлячих їх питань.

Цього разу я підготувала для молодших школярів книжки зі збільшеним шрифтом, що доповнюють шкільну програму, а також склала два інформаційні повідомлення для вчителів та батьків, пропонуючи використовувати наш фонд аудіо-книжок та літератури з тифлопедагогіки.

Дуже приємно, що школа вже має підключення до інтернету, і питання доставки інформаційних запитів дуже полегшується.

Також ми домовилися про експонування шкільних підручників шрифтом Брайля на книжковій виставці, присвяченій 200-річчю з дня народження Брайля, що планується на січень.


Открыть | Комментариев 3

"Впевненість без обмежень" - жовтнева виставка періодики у бібліотеці


Населення Європи старішає, Україну теж не минула ця демографічна тенденція. На початку жовтня людство святкувало День людини похилого віку - міжнародне свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 1999 року.

Запропонована виставка містить відповіді на головні питання читачів похилого віку, які вони хочуть з"ясувати, відвідавши бібліотеку, матеріали згруповані у трьох розділах: "Літні люди в Україні", "Старість під опікою держави", "Недержавне пенсійне забезпечення".


Открыть

400 років Львівскій університетській бібліотеці


Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка 400 років. Самому ж вузу в 2011 році буде лише 350. Книгозбірню заснували у 1608 році при школі Єзуїтської колегії, статус університету вона отримала у 1661 році. У фондах і досі зберігаються книги тих часів.

До підбору книг ставилися з особливою увагою: гроші, які виділяли на поповнення фондів, не дозволяли витрачати ні на що більше. На початку кожного навчального року обирали нового префекта бібліотеки: ця людина стежила за тим, щоб і студенти, і викладачі були забезпечені необхідною літературою. Цінне надбання бібліотеки – книги та стародруки Тінецького монастиря, які передали у 1828 році. Поповнювалася бібліотека і приватними дарами. Починаючи з 1807 року, бібліотека користувалася правом обов’язкового примірника: сюди надходили екземпляри усіх книг, що видавалися у Галіції і Лодомерії.( "Високий замок")

про ту ж подію тут


Открыть | Комментариев 1

15 октября - День белой трости


15 октября отмечается Международный день Белой трости - символа незрячего человека. Движение «День белой трости» возникло в США по инициативе Международной Федерации слепых (МФС) – неправительственной организации, объединяющей представителей организаций слепых.
Подробнее о том, как возникло название, можно прочитать тут:

История белой трости как символа слепоты берет начало в 1921 году в Великобритании. В городе Бристоле жил молодой профессиональный фотограф Джеймс Бигс, который после несчастного случая потерял зрение. Надо было начинать новую жизнь, и он стал учиться самостоятельно ходить по городу при помощи трости. Но вскоре он понял, что его черная трость не гарантирует ему безопасности, поскольку её не замечают прохожие и водители.

И тогда Джеймс Бигс покрасил трость в белый цвет. Теперь она стала заметной, привлекала внимание. Это новшество подхватили все незрячие не только Англии, но и всей Европы, Америки, а позднее и России.

А я хочу представить вам еще двух наших читателей: это Павел Корчагин и Светлана Кандала. Оба они потеряли зрение еще в юности. Сейчас Павел учится на 4 курсе Открытого Университета "Украина", осваивает профессию программиста. Светлана заочно получает профессию менеджера в Херсонском экономико-правовом институте, растит троих детей и работает на предприятии УОС.

Павел появился в нашем Центре еще до его официального открытия, помогал тестировать и отлаживать программу JAWS, а также выступал с докладом "Незрячий пользователь в информационном пространстве" во время августовского зонального семинара в 2006 году. О Павле было несколько публикаций в областной прессе, после одной из статей он неожиданно получил в подарок компьютер от одного херсонского бизнесмена, и теперь имеет возможность постоянно работать за ПК и обучать этому других.

Светлана - очень энергичная женщина с хорошими организаторскими способностями, она сразу заинтересовалась возможностью пройти ряд семинаров и тренингов для общественных организаций инвалидов, проводившихся благотворительным фондом "Захист". Первый написанный ею проект для участия в конкурсе грантов поддержки не получил, но Светлана не разочаровалась и продолжила работу в этом направлении, к тому же

Недавно в областной орга­низации слепых появился долгожданный компьютерный класс. Три компьютера выделила торгово- промышленная палата, плюс два своих стареньких…

и вот успех - второй ее проект "Хочу все знать" ( адаптация инвалидов по зрению к новым информационным технологиям) выиграл мини-грант в конкурсе, проводимом Центром молодежных инициаив "Тотем" при финансовой поддержке Фонда Батория (Польша).

Проект реализовывался в августе - сентябре этого года. На днях я встретилась с ребятами, чтоб узнать, каковы их впечатления, достижения и планы на будущее. Светлана и Павел показали свой центр с 5 рабочими местами, программу Max-Reader, с помощью которой они переводили необходимые тексты в электронный, а затем и mp3- формат, формируя таким образом библиотеку литературы для чтения. Также были приобретены CD-магнитолы для чтения полученных текстов, проводились инструктажи, как пользоваться всей этой техникой, а затем магнитолы передавались тем, кто в них нуждался. Организовался также клуб любителей аудиокниг, члены которого пополняли библиотеку аудиофайлов. Проект начался с семинара "В мире нет для нас преград", на котором Светлана и Павел рассказали членам УОСа о современных информационных технологиях для слабовидящих и незрячих, а я напомнила о возможностях и услугах своего Центра.

Теперь Светлана готовит отчет по проекту и собирается развивать то, что уже наработано. Ребята выразили надежду, что подготовленные ими читатели будут шире пользоваться тем, что предлагает им компьютерный класс и библиотека УОСа, а также наша библиотека. Не секрет, что многие люди, в том числе и слабовидящие и незрячие, испытывают некоторый страх перед современной техникой, а также не понимают, зачем это вообще нужно. Меня, например, спрашивали те же члены УОСа: "А зачем это нужно? а зачем они вообще учатся? ведь трудоустроиться они потом все равно нигде не смогут?."

И что тут отвечать? "Зачем кружится лист в овраге?" (с)

Мне кажется, жизнь скоро сама ответит на многие вопросы, а то, что их задают - это уже хорошо. Значит, ответы уже созрели.

(фото - газета "Гривна")

источник: библиотека без барьеровОткрыть | Комментариев 9

Малкович- Негребецький : підсумкова стаття


1 жовтня на «Обозревателе» відбулася прес-конференція директора видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", поета Івана Малковича та відомого перекладача Олекси Негребецького на тему: «Українська мова в Україні: господарка чи гостя?»

Читайте підсумкову статтю:

                  Спочатку буде Слово. І Слово це буде не «піво»


Открыть | Комментариев 1

Фінал ІІІ обласного конкурсу працівників сільських бібліотек "Міс сільська бібліотека – 2008".


 2 жовтня в рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек відбувся фінал ІІІ обласного конкурсу працівників сільських бібліотек "Міс сільська бібліотека – 2008".

У результаті запеклої боротьби віце-міс обласного конкурсу стали Марусяк Л.В. (Нововасилівська сільська бібліотека ім. В.Стуса Іванівської ЦБС) та Частило С.В. (Новокиївська сільська бібліотека Каланчацької ЦБС). "Приз глядацьких симпатій" отримала Нечай Т.М. (Раденська сільська бібліотека Цюрупинської ЦБС).
Переможцем ІІІ обласного конкурсу працівників сільських бібліотек "Міс сільська бібліотека – 2008" стала Макарчук Л.М. (Хрестівська сільська бібліотека Чаплинської ЦБС).

докладніше тут

фото  тут


Открыть

Кіровоградська книгозбірня готується до ювілею


взято тут

Дивимось також блог Кіровоградської обласної бібліотеки (бокова панель у цьому блозі)


Открыть | Комментариев 1

Оновлення у блозі


До бокових блоків блогу додано новини Освітнього порталу, а до фотоальбомів - альбом "Брати наші менші" ( жовтнева експозиція у Центрі , фото читача О.Лавінюкова


Открыть | Комментариев 1

Оце так читач!


Американець прочитав за рік Оксфордський словник

 

пише Газета по-українськи

 

Жителеві Нью-Йорка вдалося повністю прочитати Оксфордський словник англійської мови, що нараховує 22 тисячі сторінок, повідомляє британська газета «Дейлі телеграф».

Тридцятисемирічний Еммон Ши, що читає словники з десяти років, витратив на прочитання 59 млн слів Оксфордського словника цілий рік.

Житель Нью-Йорка щодня витрачав до десяти годин на прочитання всіх 20 томів Оксфордського словника. Кожного разу, коли Ши зустрічав в словнику цікаве слово, він виписував його, боячись забути його значення, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Чоловік відзначив, що «були моменти, коли практично здавався, збентежений тим, що не знав жодного слова на сторінці словника».

«Іноді мені здається, що я не говорю на справжній англійській мові або не розумію її», - написав Ши в своїй книзі «Читання оксфордського словника англійської мови: одна людина, один рік, 21,730 сторінок».

За словами власника тисячі словників, прочитання Оксфордського словника стало для нього випробуванням, на яке він сам себе прирік кілька років тому.

 

(він не тільки прочитав, він ще й книжку написав - «Читання оксфордського словника англійської мови: одна людина, один рік, 21,730 сторінок»!...)


Открыть | Комментариев 1

Українські електронні бібліотеки


"Життя, Смерть і Велети". Поезія, драма, історія, переклади
"Україна-Русь". Історична бібліотека
Ae Lib. Оригінальна та перекладена література
BIBLOS - дитяча, науково-освітня, художня та інша література, статті та реферати
EXLIBRIS - історія, мемуаристика, публіцистика, художня література
Бібліотека "Ї" - культурологія, політологія, філософія
Бібліотека альманаху "Кальміюс". Сучасна проза, поезія
Бібліотека кошового писаря. Поезія
Бібліотека М.Тарнавського (Торонто). Художня л-ра, літературознавство, документи, архіви
Бібліотека Марії Фішер-Слиж. Публіцистика, історична, художня, наукова і популярна л-ра
Бібліотека праць Українського центру культурних досліджень
Бібліотека української літератури. Українські і зарубіжні (переклади) автори
Віртуальна Русь. Художня л-ра, мистецтво, публіцистика, гуманiтарнi розвiдки
Джерела української духовності. українська класика, рукописи, стародруки
Джерело. Бібліотека перекладів світової класики
Дитяча комора. Вірші, казки, переклади
Ізборник. Літописи і їх переклади, давня українська література
Історія України
Література на "Брамі". Повісті, поезія, казки
Поетика. Українські класики і сучасні поети
Розстріляне відродження. Репресовані письменики та їхні твори
Слово. Бібліотека УНО в Монреалі
Українська бібліотека. Художня, біографічна, історична, наукова, релігійна література
Українська історична бібліотека
Українська казка
Українська література в б-ці Машкова
Чорна жужелиця. Художня та історична література, переклади
Чтиво. Проза українських авторів
 

 Увага! Посилання ведуть на сторінку Бібліотечного інформаційно-освітнього порталу, де подано більш детальний опис кожного ресурсу.

взято тут

 

 


Открыть | Комментариев 1

Бібліотекарю: фахові іноземні періодичні видання в інтернеті.


 1. Library Philosophy and Practice – http://www.webpages.uidaho.edu
 2. Issues in Science and Technology Librarianship – http://www.istl.org
 3. Library Resources & Technical Services – http://www.ala.org/alcts/
 4. Information Research – http://www.informationr.net
 5. Ariadne – http://www.ariadne.ac.uk
 6. D-Lib Magazine – http://www.dlib.org
 7. IFLA Journal – http://www.ifla.org
 8. Academia – http://www.ybp.com/acad
 9. Reference & User Services Quarterly – http://www.rusq.org
 10. College & Research Libraries – http://www.acrl.org
 11. Library Connect – http://www.elsevier.com/libraryconnect
 12. Library.Ru Інформаційно-довідковий портал, створений при підтримці Міністерства культури Російської Федерації
  Сайт: http://library.ru
  Опис ресурсу (анотація): Розділи: „Бібліотекам”, „Читачам”, „Світ бібліотек”, „Віртуальна довідка”, „Читальний зал”. „Каталог бібліотечних сайтів” (1 120)
  Назва: Портал «Библиотеки России». Форум. „Біржа праці”: розміщення резюме, перегляд вакансій. Пошук по порталу.

взято тут


Открыть

Uamedia.visti.net : українська преса в інтернетВ січні 1998 року Інформаційний Центр «Електронні Вісті» відкрив Web-сервер Української преси UAmedia.visti.net. Метою створення сервера є розвиток інформаційних ресурсів Internet в Україні.

На сервері користувачам мережі Internet доступні матеріали найпопулярніших українських видань, включаючи вихідні дані з логотипами та фотографіями, умови передплати та розповсюдження, а також безпосередньо статті в режимах перегляду та пошуку.
Сьогодні список видань такий:

В межах проекту UAmedia.visti.net:

 • вперше на вітчизнянному сервері наведена така кількість популярних видань;
 • на сервері зібрані посилання на більшисть доступних в мережі Internet українських періодичних видань;
 • забезпечено зручний інтерфейс для перегляду та пошуку матеріалів видань.

Сервер відкритий для всіх українських видань, що бажають подати свої материали в мережі Internet.

 

взято тут


Открыть

Персональні сайти сучасних українських письменників


Офіційна сторінка письменниці Забужко Оксани: http://zabuzhko.com/ua

Сайт письменника Юрія Андруховича: http://andruhovych.info/

Персональний сайт письменниці Пагутяк Галини: http://pahutjak.boom.ru

Офіційний сайт письменниці Лариси Денисенко: http://larysa.com.ua/

Сайт поета Івана Андрусяка: http://www.dyskurs.narod.ru/

Офіційна сторінка Леся Подерв’янського: http://www.ultima.te.ua/hamletua/

Сайт братів Капранових: http://www.kobzar.com.ua/

Персональна сторінка Наталки та Олександра Шевченків: http://www.shevchenky.com/

Домашня сторінка Марини Соколян http://www.msokolyan.narod.ru/

Офіційний сайт Сергія Жадана: http://zhadan.info/

Офіційний сайт письменника з Дніпропетровська Дмитра Бондаренка: http://www.dmytro-bond.narod.ru/

Офіційний сайт письменника-гумориста Івана Ярича: http://www.yarych.boom.ru/

 

взято тут

 


Открыть | Комментариев 3

Музей весілля на батьківщині Гоголя.


У Полтавській області в селі Великі Будища (Диканьський район) відкрили музей весілля.

Серед експонатів музею – українські весільні сукні та інші атрибути весільного дійства, а також музика й тексти обрядових пісень, пов`язаних з весіллям. «Експонати збиралися впродовж п`яти років. Допомагали в створенні музею й місцеві жителі. Наприклад, найстаріша весільна сукня в музеї – 1926 року.

Під час урочистого відкриття музею в ньому була проведена весільна церемонія згідно з народними традиціями і обрядами ( за матеріалами "Газети по-українські")


Открыть | Комментариев 1

Цікавий блог


Лауда Лєра -Журналістка відділу культура "Газети по-українськи"

дискусія под постом

Як російські журналісти піаряться за рахунок українських письменників

в Росії, окрім Жадана, перекладають Юрія Андруховича, Оксану Забужко, Юрка Іздрика, Володимира Єшкілєва, Ірену Карпу, Андрія Бондаря, Олександра Ірванця і це, гадаю, не повний список. Інша справа, наскільки їхні книжки там користуються популярністю… Але про це дізнаюся невдовзі, коли робитиму інтерв’ю з людиною, яка якраз перекладає твори наших письменників для російських видавництв)


Открыть | Комментариев 1

Запитайте Негребецького та Малковича! Веб-конференція 1 жовтня.


1 жовтня, о 12.00, на «Обозревателе» розпочнеться прес-конференція директора видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", поета Івана Малковича та відомого перекладача Олекси Негребецького на тему: «Українська мова в Україні: господарка чи гостя?»

Надіслати запитання можна тут


Открыть | Комментариев 5

Новини культури цього тижня


Ковану карту України встановлять у Львові Ковану карту України планують виставити учасники фестивалю ковальського мистецтва "Залізний Лев-2008", який проходить у Львові, повідомляє ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА

Учасники фестивалю виготовлять своєрідний символ кожної з областей і його вставлять на місце на карті, де розташовано обласний центр. Сама карта вже виготовлена, її частини потрібно з'єднати клепками", - розповів - сказав голова оргкомітету фестивалю Орест Івасюта.

 Фестиваль проходить у Львові з 26 по 29 вересня.

 NEWSru.ua

 У Києві відкривається VII Міжнародний фестиваль мистецтв імені Михайла Булгакова, він пройде з 29 вересня по 1 жовтня в центрі Освітньої корпорації "Майстер Клас"    Цікавим нововведенням фестивалю буде і театралізована пішохідна квест-екскурсія за романом Булгакова "Біла Гвардія". Ініціатором квеста виступила відома українська письменниця Лада Лузіна. докладніше тут

У Києві виступають легендарні Kraftwerk  

Опублікували цьогорічну Книгу рекордів Гіннеса    

   


Открыть

Поздоровляємо!


Сьогодні

                                                День Народження

        Надії Іванівни Коротун,  директора Херсонської універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гончара

Тож мі її вітаємо і бажаємо частіше перерізати святкові стрічки і відкривати нові відділи в бібліотеці.

(на фото: відкриття Центру обслуговування користувачів з особливими потребами, травень 2006, урочиста церемонія з участю губернатора Херсощини Б.Сіленкова, докладніше тут


Открыть

Тільки помрієш, а вже здійснюється :-)


По-перше, використала Конкурc для піару свого блогу  "библиотека без барьеров", дещо порушуючи умови участі, але що ж робити? Треба ж якось пропіарити своє унікальне творіння (якщо не унікальне, доведіть це з посиланнями).

По-друге, давно мріяла зібрати матеріал до огляду української блогосфери, а тут він сам збирається!


Открыть
Мои фотоальбомы

Опрос

Як часто ви відвідуєте бібліотеку?Часы "Буйство красок"

Зміст сторінки

Календарь
Июль
ПнВтСрЧтПтСбВск
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Мої цитати

Метки

Из каких краев посетители

Бібліотека української літератури у Москві
ОБОЗ.ua