F I R E F L Y

Liberty is for going to the library


om222

13 листопада - Міжнародний день незрячої людини

До цього дня Центр у співробітництві з відділом краєзнавчої літератури підготував невеличкий перегляд  "Крізь морок - до світла й життя" (Ольга Скороходова)

Невеличкий тому, що матеріалів знайшлося обмаль, але є головне:

  • 3 видання Ольги Скороходової (1954, 1970, 1990 рр;  першого видання 1947 року я не знайшла);
  • листи М.Горького до Скороходової
  • публікації в газетах та журналах 1941 -1948 та пізніші
  • статті у енциклопедичних виданнях;
  • дещо з сучасної періодики

Я ще не встигла подивитись, що є у нашому краєзнавчому музеї та обласному архіві, але це заплановано.

Мабуть, треба нагадати, що Ольга Скороходова відома в світі як людина, яка ще в ранньому дитинстві втратила зір та слух, але досягла визначних успіхів у житті: завдяки героїчним зусиллям її вчителя  Івана Соколянського та команди педагогів в неї було поновлено можливість спілкування за допомогою мови, вона здобула ступінь кандидата педагогічних наук і внесла значний вклад у розвиток вітчизняної та світової дефектології.

На жаль, якщо ви спробуєте пошукати щось про неї в вікіпедії, в українському її сегменті ви знайдете лише кілька рядків, в російському - зовсім нічого. До речі, матеріалів про Хелен Келлер, американку і людину схожої долі, там досить багато англійською, є і згадки російською.

Тобто заповнювати цей інформаційний вакуум належить нам, насамперед її землякам (О.Скороходова народилась у селищі Білозерка Херсонскої області).

В своєму російськомовному блозі я зібрала все, що зайшла в інеті (див. тег "Ольга Скороходова")

Буду вдячна за  будь-які доповнення. Також мене цікавить книжка Лєвітіна "Я прошла сквозь мрак и бури...", може, хтось її має хоча б в електроннному вигляді?Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 1

In 1965, the Omega Speedmaster became ”flight-qualified” for NASA if it became the alone replica Panerai watches to bear all of their astringent tests and conditions. Omega has accepted that it has the capabilities to do a abundant job timekeeping at the Olympics, and it sounds like they will be up to the assignment again.

 
Мои фотоальбомы

Опрос

Як часто ви відвідуєте бібліотеку?Часы "Буйство красок"

Календарь
Июль
ПнВтСрЧтПтСбВск
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Мої цитати

Метки

Из каких краев посетители

Бібліотека української літератури у Москві
ОБОЗ.ua